Hodowla Psów Rasowych
Fryzjer Dla Psów i Kotów
Raining Dog - Hodowla Psów Rasowych Kraków

Wzorzec rasy Beagle

WYGLĄD OGÓLNY

Beagle to niezbyt duży, ale za to silny pies, o mocnym kośćcu i eleganckiej sylwetce. Głowa beagla jest duża, ale nigdy nazbyt ciężka. Długie uszy przylegają do policzków i noszone są trochę do przodu.

Szyja stosunkowo krótka. Właściwe kontowanie przednich i tylnych łap umożliwia beaglowi wydajny ruch. Ogon ma wysoko osadzony, zagięty ku górze, ale nie zakręcony.

Beagle porusza się płynnie i swobodnie. Długi kłus świadczy o wytrzymałości w pogoni.

ZACHOWANIE

Beagle to pies wesoły, energiczny i chętny do zabawy. Potrafi rozbawić właścicieli do łez. Wobec dzieci tolerancyjny i troskliwy, stanowiąc wymarzonego towarzysza dla maluchów. Uwielbia pieszczoty i domaga się ich.

Najlepiej nadaje się dla ludzi prowadzących aktywny tryb życia, ponieważ mogą oni zaspokoić ich pasję- węszenia, tropienia.

Wychowanie psa tej właśnie rasy to nie problem. Beagle to bardzo pojętny pies, który chętnie współpracuje z właścicielem. Więc nie powinno być większych problemów, by przy regularnej pracy wpoić mu pożądane zachowania. Należy tylko od samego początku być konsekwentnym w działaniu, aby nauczyć psiaka posłuszeństwa i oczywiście reagowania na komendy.

OSOBOWOŚĆ

Beagle to przede wszystkim pies gończy, wykorzystywany również jako tropowiec, posokowiec i dzikarz. Ale jego specjalnością łowiecką jest gonienie po śladzie, głównie zajęcy.

Dopiero od niedawna zdobył popularność jako pies do towarzystwa, ale to nie zmieniło jego specyficznego charakteru. Jest niezależny, inteligentny, dociekliwy i bywa uparty.

Beagle ma tendencję do włóczęgostwa i podążania własnymi ścieżkami- warto zdawać sobie z tego sprawę, dla jego bezpieczeństwa.

Nie nadaje się na psa obronnego- jest przyjazny i serdeczny.

ZDROWIE I PIELĘGNACJA

Beagle są raczej rasą zdrową, ale nie zupełnie pozbawioną dolegliwości.

W ramach badań stwierdzono występowanie dziedzicznej padaczki, skłonnośc do alergii skórnych i zapaleń gruczołów trzeciej powieki - o tym nie należy zapominać.

Psy również chorują na zwykłe ludzkie choroby, np. zapalenie gardła i krtanii.

Beagle
© Raining Dog
powered by eNeRGy CMS 1.0 - Strony internetowe Kraków